2. 3. 4. Sınıf İngilizce Müfredat Değerlendirme Raporu

LisansÜcretsiz
DilEnglish
Dosya Boyutu16 kb
ÜreticiEmel Kaplan
İşletim SistemiWord
Eklenme Tarihi2 sene önce
Hemen indir (16 kb)
15772 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 3,57 out of 5)
Loading...

2017-2018 ……………………………… İLKÖĞRETİM OKULU İNGİLİZCE DERSİ MÜFREDAT PROGRAMI DEĞERLENDİRME RAPORUDUR

 

(A1) 2 

Genel değerlendirme:

 

 1. ve 3.sınıf müfredat programında konular, kazanımlar, beceriler ve aktiviteler genellikle çocukların yaş grubuna uygun hazırlanmıştır ve eğlencelidir.

2., 3. Ve 4. Sınıflarda okutulacak olan kitabın içeriği çocukların ilgisini çekmelidir ve sınıfta rahat uygulanabilecek oyun ve aktiviteler içermelidir. Bu yaş grubunda kelime öğretmek için animasyonlu oyunlar ve konuyla alakalı animasyon hikayeler çok eğlenceli ve öğretici oluyor. Ayrıca sınıf içi bol hareket içeren eğitici oyunlar kitaba eklenmelidir.

Tüm sınıflarda işlenen konular genel olarak çocukların seviyesine uygun olsa da eğitici oyun ve aktiviteler bu yaş gruplarında çok zaman aldığı için ders saatinin 2 saat olması yeterli gelmemektedir. 4. Sınıflarda konu yoğunluğu sebebi ile uzun süren konuşma aktivitelerine yeterince zaman ayıramamaktayız. 2. ve 3. Sınıflarda ise çocukların konuyu özümsemesi için daha bol zaman gerekmektedir. 4. Sınıflarda konular azaltılıp yazma aktiviteleri çok sıkmayacak şekilde biraz artırılabilir. Şu anda bol ama sıkıcı olan listening aktiviteleri daha eğlenceli olmalıdır.

 

 1. Sınıflar:
 2. ünite Türkçeye benzer kelimeler bu yaş grubu için faydalı, kolay ve eğlenceli, fakat İngilizce alfabenin okunuşları çok farklı ve zor olduğu için öğrenciler kelimeleri hecelemekte zorlanmaktadır ve moralleri bozulmaktadır. İngilizce alfabenin 4. Sınıfta tekrar edilmesinin faydalı olabilir.
 3. üniteye ‘posessions’ (have got) konusunun eklenmesini basit işlendiği sürece uygun olacaktır.
 4. Sınıflar:
 5. Ünitede öğretilen ‘Wheels of Fortune’ ünitesinin kaldırılması ve yerine genel tekrar ve hazırlık niteliğinde bir konunun eklenmesi olumludur. Öğrenciler her ne kadar çark oyunu hazırlarken eğlense de, karışık soru sormak ve oyun kurallarını yönetmekte zorlanmaktaydı.
 6. ünitede ‘şimdiki zaman’ konusunun kaldırılıp yerne ‘simple suggestions’ getirilmesi çok uygun olmuş çünkü 3. Ünitedeki ‘ability’ (can-can’t) konusundan hemen sonra birden ‘şimdiki zaman’ (Ving) kazanımı öğrencilerin zorlanmasına sebep olmaktaydı.
 7. ünitedeki şekiller kazanımının oyuncaklar konusundan 6. Üniteye aktarılmasının da daha uygun olabilir.
 8. üniteye eklenen possessions (have-has got) konusunun gerekli olduğunu düşünüyoruz ancak kazanım basit bir şekilde verilmesi önemlidir.

 

 1. Sınıflar:
 2. sınıflarda hazırlanan müfredat programı genel olarak çocukların seviyesine uygun hazırlanmıştır. Sadece konuların içeriği biraz daha kapsamlı olduğundan daha eğlenceli konuşma etkinliklerine yeterince zaman ayrılamamaktadır.
 3. üntede eklenen ve tekrar edilen have-has kazanımı konu ile paralel gitse de zaman kısıtlaması ve kafa karıştırmaması açısından önceden ayrı bir ünitede verilmesi daha uygun olabilirdi.

 

Zümre öğretmenleri:

15772 kez indirildi

2. 3. 4. Sınıf İngilizce Müfredat Değerlendirme Raporu Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

 1. kamurann dedi ki:

  thank you very much for your helps

YORUM YAZIN

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.